ЯК ВИБРАТИ ПІНОПЛАСТ?

Одним з найбільш поширених, на даний час, утеплювачів є пінополістирол, або пінопласт.
Його популярність обумовлена, перш за все, відносною дешевизною і легкістю в обробці і монтажі.ОБМЕЖЕННЯ У ВИКОРИСТАННІ ПЕНОПЛАСТА ДЛЯ УТЕПЛЕННЯ

Усім бажаючим використовувати пінопласт для утеплення будинків або квартир, потрібно враховувати такі обов'язкові обмеження:

- житлові будівлі, висотою до 9 метрів (до трьох поверхів - відносяться до малоповерхових будівель) і до 26,5 метрів (до восьми поверхів - відносяться до багатоповерхових будівель), можна утеплювати як пінополістиролом, так і мінеральною ватою;
- житлові будівлі, висотою більше, ніж 26,5 метрів (дев'ятиповерхові і вище - відносяться до будівель підвищеної поверховості, висотних і т.п.) утеплюються, виключно, мінеральною - кам'яною, або базальтовою ватою.
При виборі пінопласту звертають увагу на загальновідомі ознаки, а саме, - розміри плити (довжина-ширина), товщину і щільність.


Розміри пінопласту

Розміри пінопластових листів досить уніфіковані, наприклад: 0,5×1м, 1×1м, 2×1м та ін. При великих площах конструкцій, що утеплюються, зрозуміло, вигідніше використовувати пінопласт великої площі, а при утепленні квартир, лоджій або балконів - зручно використовувати пінопласт з розмірами 0,5×1 або 0,6×1,2 м.


Товщина пінопласту

Щодо товщини пінопласту, як утеплювача, все було сказано в попередніх публікаціях. Вона визначається ДБН В.2.6-31: 2006 «Теплова ізоляція будівель». Утеплювач меншої товщини використовувати не варто, бо не буде ніякого ефекту від утеплення, а кошти витрачено.

Чим більше товщина утеплювача, тим, безумовно, в будинку або квартирі тепліше, а економія тепла і грошей на опалення – найбільш істотна. Про це також ішла мова у попередніх публікаціях. А саме, в матеріалі, присвяченому розрахунку мінімально допустимої товщини пінопласту для першої температурної зони України, ми показали, що цією мінімальною товщиною є 10 см утеплювача, відповідно до вимог ДБН В.2.6-31: 2006 «Теплова ізоляція будівель» для зовнішніх стін.


Щільність пінопласту

Щільність пінопласту, пінополістиролу, визначається розміром повітряного простору між спіненими гранулами утеплювача і позначається цифрами 15, 25, 35, 50. Ці величини - максимальна щільність для тієї чи іншої плити утеплювача. У реальності, пінопластовий утеплювач з маркуванням 25 має щільність 15-25 кг/куб.м, а зі значенням 15 - 7-13 кг/куб.м.

Для утеплення фасаду, який потерпає від несприятливих погодних умов у вигляді перепаду температур і вологості, потрібно використовувати матеріал із щільністю не менше 15 кг/кв.м, згідно з вимогами ДСТУ. Пінопласт більш високої щільності, 25 - 35 кг / куб.м, використовується для утеплення фундаментів.


У чому різниця між звичайним і екструдованим пінопластом

Дедалі більшого поширення набуває використання, як утеплювача, екструдованого пінопласту.

Він відрізняється від традиційного методом виробництва, а саме, тим, що його отримують за допомогою екструзії пінополістирольної сировини під дією високої температури.

Екструзійний пінополістирол, або пінопласт, має більш дрібнопористу комірчасту структуру, ніж звичайний. І ця властивість зумовила те, що він більш міцний і довговічний. Крім того, він - дуже водостійкий і його можна використовувати при утепленні фундаментів і підвалів.


Вибір пінопласту

На жаль, більшість людей, прагнучи заощадити, купують будматеріали будь-де, або на сумнівних будівельних ринках. Щоб придбати справжній, а не підроблений пінопласт, втім, як і будь-яку будівельну продукцію, варто купувати його в спеціалізованих центрах у відомих виробників.

Якісний пінопласт має рівномірне біле забарвлення і однаковий розмір гранул, з яких він складається. У неякісного матеріалу колір жовтуватий і гранули відлітають від плити при першому ж дотику.

При виборі пінопласту для утеплення будівлі потрібно розуміти, що недостатньо просто прикріпити її до зовнішньої стіни, а монтується цілий «пиріг», призначений для міцного зчеплення і гідроізоляції.ЯКІСНИЙ ПІНОПЛАСТ ВИ ЗМОЖЕТЕ ОБРАТИ НА НАШОМУ САЙТІ
https://budmat.if.ua/products/category/2694469


Телефонуйте нам в робочі дні з 9:00 до 17:00
+38 068 80-26-646
+38 050 75-03-759


Або завітайте до нашого офісу за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Тичини 21(а), ТЦ Майстер, магазин № 12 (2 поверх)


#BUDMAT_IF_UA #БУДМАТІванофранківськ #ІваноФранківськ #БудматУтеплення #будівництво #будівельніматеріали
#будівельнийблог #блог #строительство #стройка #строительныйблог #пінополістерол #стіни #перекриття #утеплення #стіни
#будматеріали #інтерєр #екстерєр #ремонт #дизайн #архітектура #будинок #затишок #дача #котедж #пінопласт
#мінеральнавата

Немає коментарів
Додати коментар