ЯК ОБРАТИ ПЛИТИ ПЕРЕКРИТТЯ?

Плити перекриття найбільш поширені в приватному будівництві. Цей доступний і простий в монтажі матеріал вже встиг зарекомендувати себе як оптимальний варіант для споруди міжповерхового перекриття в приватному будинку.

За рахунок порожнеч всередині матеріалу, самі перекриття знижують навантаження на фундамент. При цьому плити перекриття є одним з небагатьох матеріалів, який актуальний і в еру монолітного будівництва.

Якщо поглянути на будову матеріалу, можна побачити, що всередині плити мають порожнини округлої форми. Вони не тільки знижують вагу і навантаження на фундамент і каркас будівлі, а й забезпечують хорошу ізоляцію, що не випускає з дому тепло, і не пропускає всередину сторонні звуки. Саме тому такі плити перекриттів найбільш часто використовуються при будівництві житлових будинків.Можна багато сперечатися, який тип перекриттів краще, пустотні плити або моноліт. І у того, і в іншого варіанта є свої переваги, як є і слабкі сторони.

Наприклад, пустотні плити перекриття, в залежності від їх розмірів, мають обмеження по навантаженню. Однак вони ж мають високі теплоізоляційні і звукоізоляційні властивості, в порівнянні з монолітними конструкціями.

Так чи інакше, мова піде про вибір плит перекриття і особливості роботи з ними.

1) Як обрати плити перекриття

В процесі виготовлення плит перекриття використовується бетон з підвищеним вмістом цементу. Металева конструкція всередині плити дозволяє уникнути прогинів і деформації в процесі монтажу і експлуатації. Особлива технологія робить готовий будівельний елемент особливо міцним.

У формі опалубки сталева арматура попередньо натягується.
У форму заливається бетон, після чого виріб пропарюється і застигає.
Надлишки арматури по краях обрізаються, однак, за рахунок попередньої натяжки, виріб виявляється в рази міцніше і практично не схильний до прогину від навантажень.


2) Укладання плит перекриття проводиться за допомогою автокрана, підняти і розвантажити плити вручну просто неможливо через їх вагу. Будівельники рекомендують перед укладанням плит за допомогою автокрана переконатися, що всі стіни по периметру будинку, що будується поміряні за допомогою рівня та рівні.

В іншому випадку, ви зіткнетеся з масою проблем при подальшій внутрішній обробці стін, підлоги і стелі.


3) В цілому, плити перекриттів діляться на три основних види:


-пустотні;
-ребристі (коритного типу);
-нарізні залізобетонні плити.


Існує кілька класифікацій плит перекриттів, в залежності від товщини плити, наявності, відсутності і розміщення по поверхні пустот, і типу опори плити на несучу конструкцію. Абревіатура ПК означає, що перед вами плита круглопустотня.

Дві цифри після маркування позначають довжину всієї плити в дециметрах. Зверніть увагу, що в реальності плита, як правило, на два міліметри коротше названої цифри.

Ще дві цифри маркування - це ширина даної плити. Тут теж допускається похибка у вимірах 10 міліметрів. 
Нарешті, останньою цифрою позначається несуча здатність плити.

Ваш вибір буде залежати від того, яку мету ви переслідуєте. Для монтажу перекриття приватного будинку цілком підійдуть плити з пустотами круглої або овальної форми.


4) Як працювати з пустотними плитами
В першу чергу, важливе правильне перевезення, завантаження і зберігання плит. Якщо це проводилося з порушеннями існуючих технологій, ви отримаєте тріснуту або відколоту плиту, працювати з якою буде неможливо.

Транспортують плити на вантажних машинах. Ідеально, якщо час транспортування співпаде з часом укладання плит. Тоді ви зможете «брати» краном плиту прямо з машини, що практично виключає вірогідність того, що плита буде зламана через неправильне розвантаження.


ВАЖЛИВО! Плити перекриттів вимагають особливого складання: між складеними плитами укладають по краях дерев'яні бруски.
Особливу увагу варто приділити самій нижній плиті і її захисту від зіткнення із землею. Якщо планується тривале зберігання складених плит, нижню частину потрібно зробити високою.
Якщо нижня плита в штабелі торкнеться через просідання підставки своєю серединою землі, вона напевно лопне. За нею полопаються і інші плити.
Дерев'яні прокладки повинні знаходитися один над одним вертикально.
Висота штабеля не повинна перевищувати двох з половиною метрів. Це приблизно 10 плит в штабелі.
Якщо ви плануєте монтувати плиту, навіть якщо вона тріснула, варто постаратися максимально знизити навантаження на те місце, де утворилася тріщина. Якщо пошкодження занадто велике, краще не використовувати такий матеріал в будівництві, або ж обрізати плиту, зробивши з неї коротку.Інструкція

Міцність - найголовніша вимога. Гарне перекриття витримає не тільки власну вагу, але і вагу конструкцій, що спираються на нього. Навіть при повному навантаженні сильного прогину плити бути не повинно.

Забезпечення жорсткості конструкції - ще одна важлива функція, яку виконує перекриття. Багато що залежить і від його призначення.

Вогнестійкість, теплозахист, пароізоляція, звукоізоляція - ось далеко не повний перелік характеристик. Конструкція перекриття повинна підходити типу будинку, особливо це стосується його фундаменту і стін.

Перекриття випускаються різної конструкції, вони відрізняються один від одного деталями. Наприклад, дерев'яні балки підсилюють металом або роблять з двотаврових перетином.

Перекриття можна класифікувати за призначенням. Перший вид перекриттів - горищні. Вони відокремлюють житловий поверх від льотного горища. Також є міжповерхові перекриття, Які поділяють житлові поверхи.

Підвальні перекриття відокремлюють підвал від житлового поверху. У будівництві використовують і цокольні перекриття, що відокремлюють житловий поверх від холодного підпілля.

Є можливість поєднувати різні види перекриттів. Вхідна група з козирком і фігурний еркер в багатоповерхових будинках вимагають використання монолітної плити. Основну частину поверху можна перекрити стандартними панелями.

В останні десятиліття найбільш часто зустрічаються перекриття із залізобетонних панелей. Промисловість випускає пустотні і плоскі плити. Пустотний варіант використовується при зведенні котеджів. Такі плити мають меншу вагу.

Терміни будівництва при використанні збірного перекриття значно скорочуються. Зведення будинку за технологією, яка передбачає використання пустотних плит, Обходиться дешевше варіанта з монолітним перекриттям.


Зауважимо, що встановлення збірних конструкцій неможливе без участі дорогої техніки. Ви можете вибрати перекриття із залізобетонних плит для будинків з блоків, цегли. Підійде воно для котеджів з бруса і колоди, монолітних будинків.

Балкове перекриття також широко поширене в будівництві. Воно добре підходить для індивідуального малоповерхового будівництва. Балкові перекриття відрізняються простотою монтажу. Їх використання дозволяє влаштувати в будинку хорошу звукоізоляцію і теплоізоляцію.Якщо ви вирішили побудувати будинок з цегли, обирайте збірне перекриття з пустотних залізобетонних панелей. Такі плити перекривають весь проліт - від внутрішньої несучої стіни до зовнішньої.

Перекриття має кілька переваг: вогнестійкість, міцність, технологічність монтажу. Найбільш часто використовуються панелі, які розраховані на експлуатаційне навантаження 800 кгс / м2.


ОБРАТИ ПЛИТИ ПЕРЕКРИТТЯ ТА ЗБВ ВИ ЗМОЖЕТЕ НА НАШОМУ САЙТІ
https://budmat.if.ua/…/ca…/plyty-perekryttia-ivano-frankivsk


АБО ОТРИМАЙТЕ ДЕТАЛЬНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Телефонуйте нам в робочі дні з 9:00 до 17:00
+38 068 80-26-646
+38 050 75-03-759


\Або завітайте до нашого офісу за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Тичини 21(а), ТЦ Майстер, магазин № 12 (2 поверх)


#BUDMAT_IF_UA #БУДМАТІванофранківськ #ІваноФранківськ #БудматПлитиПерекриття #будівництво #будівельніматеріали #будівельнийблог #блог #строительство #стройка #строительныйблог#ЗБВ #стіни #перекриття #цегла #бетон #будматеріали #інтерєр #екстерєр #ремонт #дизайн #архітектура #будинок #затишок #дача #котедж #Плити #Плитиперекриття

Немає коментарів
Додати коментар