Як обрати плиту перекриття

 Пустотні плити відрізняються способом армування. Причому, армування (в залежності від типу плит) може бути виконано з використанням попередньо напруженої арматури або без напруженої арматури. Частіше використовуються плити перекриттів з попередньо напруженою робочої арматурою.

 

                 

 

Вибираючи плити перекриття, слід звернути увагу на такий важливий момент, як допустима кількість сторін, на які можна оперти плиту. Зазвичай плиту перекриття можна спирати тільки на дві короткі сторони, але деякі види плит допускають спирання на три та на чотири сторони. Наприклад:

 

ПБ. Плита передбачає спирання по двом сторонам.

1ПК. Товщина плити – 220 мм. Діаметр круглих порожнин – 159 мм Плита допускає спирання лише на дві сторони.

1ПКТ. Плита, маючи аналогічні розміри, допускає спирання на три сторони.

1ПКК. Плиту можна спирати на чотири сторони;

Також плити перекриття розрізняються між собою за способом виготовлення. Наприклад, часто виникає спір, що віддати перевагу – плиту ПК або ПБ.

 

 

Плити з маркуванням ПК (товщиною від 160 до 260 мм і типовий несучою здатністю 800 кг/кв. м.) відливають в опалубці. Панелі марки ПБ (товщиною від 160 мм до 330 мм і типовий несучою здатністю від 800 кг/кв. м) виготовляються методом безопалубочного безперервного лиття (це дозволяє одержати більш гладку та рівну поверхню, ніж у плит ПК). Плити ПБ ще називають экструдерными.

 

 

Плити ПБ, за рахунок попереднього напруги стислій і розтягнутих зон (преднапряжение арматури робиться при будь-якій довжині плити), менше схильні до розтріскування, ніж плити ПК. Плити ПК при довжині до 4.2 метрів можуть випускатися без преднапряженной арматури і мають більший вільний прогин, ніж плити ПБ.

За бажанням замовника, плити ПБ можна нарізати під задані розміри (наприклад, від 1.8 до 9 метрів). Плиту також можна різати вздовж і на окремі поздовжні елементи, а також робити косою різ під кутом в 30-90 градусів, без втрати її несучої здатності. Це значно спрощує розкладку таких плит перекриття на будівельному об'єкті і надає більшу свободу проектувальнику тому що  розміри коробки будинку і несучих стін не прив'язані до стандартних розмірів плит ПК.

 

 

При виборі плит ПК (довжиною понад 4.2 метра) важливо запам'ятати таку особливість – ці плити є преднапряженными зі спеціальними упорами на кінцях плити. Якщо зрізати торець у такий плити, то наголос (відрізаний разом з кінцем плити і вертикальною арматурою) не буде працювати. Відповідно – робоча арматура стане чіплятися за бетон тільки своєю бічною поверхнею. Це значно зменшить несучу здатність плити.

 

Незважаючи на більш гладку поверхню, хорошу геометрію, меншу вагу і високу несучу здатність, при виборі плит ПБ слід врахувати такий момент. Пустотні отвори в плитах ПК (в залежності від ширини плити, діаметром від 114 до 203 мм) дозволяють без праці пробити в ній отвір під каналізаційний стояк діаметром 100 мм. В той час як розмір пустотного отвори в плитах ПБ – 60 мм. Тому, для пробиття наскрізного отвору в плиті марки ПБ (щоб не пошкодити арматуру), слід заздалегідь уточнити у заводу-виробника, як це краще зробити.

Немає коментарів
Додати коментар