Види цегли

Для будівництва приватних будинків або дач можна використовувати велику кількість видів каменів. У наш час часто використовують пінобетонні блоки газосилікатні блоки, легкобетонні камені і багато інших видів каменів. Але самим популярним, вже впродовж тривалого часу, є цегла. Існує величезна безліч видів цегли. Вони розрізняються за формою, кольором, методу виготовлення і застосування.


Серед цього розмаїття можна виділити такі типи цегли:


-Керамічна цегла. Її виробляють шляхом температурної обробки глини та глиняних сумішей в печі. Спектр застосування цього типу цегли вкрай великий. Його використовують для закладання фундаментів, будівництва несучих стін або внутрішньокімнатних перегородок, кладки камінів і печей, облицювальних робіт і так далі.


-Облицювальна цегла. Відрізняється неабиякою міцністю, тому часто використовується не тільки для зовнішнього і внутрішнього облицювання будівель, але і зведенні фундаментів, стін, парканів та навіть як тротуарної плитки.


-Декоративний цегла. В основному використовується для оформлення фасадів, але, завдяки своєму зовнішньому вигляду і якості виготовлення, часто використовується і для внутрішнього оформлення житла. Також нею виробляють і кладку внутрішніх приміщень, навіть без подальшої обробки стін. До якості кладки такої цегли пред'являються дуже високі вимоги.


-Клінкерна цегла. Виготовляється вона так само, як і керамічна, але при набагато більш високих температурах і з особливих видів глини. Така технологія виготовлення забезпечує неймовірну міцність і довговічність цегли. Область її застосування так само, як і керамічної, не обмежена.


-Вогнетривка цегла. Виготовляється з тугоплавкої глини. Володіє підвищеною міцністю і термостійкістю. Застосовується для внутрішньої кладки печей і камінів. Існує кілька типів вогнетривкої цегли: основний, вуглецевий, глиноземний та кварцовий. Відрізняються ці класи технологією виготовлення і максимальною температурою, яку здатна витримати цегла.


-Фасадна цегла. Застосовується для захисту конструкцій, що знаходяться в агресивних кислих середовищах, а також футеровки труб, які використовуються для виведення газів з агресивними речовинами. Так само як і вогнетривкий, ділиться на декілька класів А, Б та В, а також буває модифікацій КП, КР і КТ.


-Силікатна цегла. Цей тип цегли виготовляють з піску, вапна і невеликої кількості добавок, піддаючи його впливу водяної пари під високим тиском. Силікатна цегла не має достатню міцність і довговічність, як його керамічні побратими. Він розкладається під дією вологи і високих температур.!

Немає коментарів
Додати коментар