Вибираємо бітумну черепицю

М'яка покрівля останнім часом все більше набирає популярність, і тому є вагомі причини. Якщо ви читали негативні відгуки про бітумної черепицю в Івано-франківську – то будьте впевнені, що мова йшла або про задешево-підробку, або ви зіткнулися з антирекламою.

Розглянемо детальніше продукцію відомих світових виробників м'якої покрівлі. Порівняємо ціни.


Але спочатку про переваги бітумної черепиці.
Це покрівельне покриття краще, ніж яке-небудь інше підходить для складних геометричних форм. Воно може надійно закрити практично будь-які вигадки дизайнерів – купола, башточки, цибулинки і інші складні переходи. Не м'яке покрівельне покриття в таких умовах не застосовується.Шумопоглинання – відмітна риса бітумної черепиці. М'який шар відмінно гасить шум дощу і вітру. В хаті тихо. Якщо хочете відчути різницю спробуйте поспати в масандрі укритої металом під час дощу.


Надійність і довговічність. Нормальні виробники гарантують термін служби близько 50 років. При цьому звичайний межа температур, при яких може експлуатуватися покриття становить -60 - +120 град. Таким чином можна говорити про універсальність більшості моделей бітумної черепиці.


Невелика навантаження на конструкцію будинку. Вага гнучкої черепиці близько 7 – 11 кг на один квадратний метр. Що в загальному то не багато. Звідси економія на характеристиках міцності покрівлі. Для порівняння, - керамічна плитка має питома вага 40 кг на 1 кв. м.


Конструктивні особливості м'якої черепиці.
Вибираємо бітумну черепицю. Ціна, якість, фото та інші характеристики

Бітум для покрівельного покриття роблять тільки з високоякісної нафти з додаванням різних модифікаторів. Наприклад:
- атактичний поліпропілен - АПП. Цей полімер надає бітуму здатність зберігати свої властивості при високих температурах – до 120 град. Тому черепицю, до складу якої входить АПП застосовують у районах з теплим кліматом. Але ця плитка не любить низьких температур, вона більш жорстка, а на морозі при вигині навіть може тріснути;
- стирол-бутадієн-стирол або термопласт або штучний каучук – СБС. Дуже сильно збільшує еластичність бітуму. Застосовується в холодному кліматі або при нестабільних температурах.

Бітумна черепиця має багатошарову структуру, яка складається з наступних основних шарів:
- стеклохолст, надає міцність всієї конструкції;
- підстильний і надстилающий бітумні шари з модифікаторами та добавками;
- нижній самоклеючий шар, який захищають знімається плівкою;
- верхній стійкий до зношування і одночасно декорирующий кольоровий шар з крихти каменю – базальту, піщанику, або з іншого міцного матеріалу.
Вибираємо бітумну черепицю
Завдяки спеціальному клеї на нижній стороні, черепичины намертво зчіплюються з підстильних шаром і один з одним (монтаж внахлест), утворюючи монолітну захист покрівлі.


Особливості монтажу м'якої покрівлі.
Вибираємо бітумну черепицуБитумная черепиця дуже зручна при монтажі. Але основа повинна бути чистим і рівним. Воно може бути зроблено з будь-яких матеріалів. Підійдуть обрізна дошка, деревні плити (ОСБ), вологостійка фанера. Якщо кут нахилу покрівлі буде 11 – 18 град, то обов'язково застосування спеціальної підкладки на основі скловолокна, просоченого бітумом і синтетичним каучуком.


Яку бітумну черепицю вибрати?
На ринку безліч пропозицій на різний гаманець. Але як завжди розумно говорити на користь вибору якісного матеріалу від відомих світових виробників. Заощадити тут - означає піддатися ризику порожніх грошових витрат, з подальшими ще більшими витратами на латання покрівлі та заміну дахового покриття.

Отже, які ж відомі виробники бітумної черепиці в основному представлені на вітчизняному ринку.

Вибираємо бітумну черепицю

Shinglas, Росія («Техноніколь»). Черепиця покрита грубозернистим базальтовою посипкою, застосовується СБС-модифікатор. Укладання повинна вестися на спеціальну вологонепроникну підкладку на основі поліефірної. Гарантія – до 30 років.
Вартість – 50 – 100 грн. за м кв.


RUFLEX (Фінляндія). Відомий бренд, який виготовляв черепицю на основі СБС модифікованого бітуму. Окремі колекції можна монтувати навіть при мінусовій температурі. Але більшість виробів також і теплостійкі, можуть застосовуватися в різних кліматичних зонах. Гарантія до 25 років.
Ціна 128– 250 грн. за м кв.Компанія KATEPAL, Фінляндія. Бітумна черепиця адаптована до північного клімату. Застосовується СБС-бітум. Виробник дає гарантію втрати сланцевої посипання на 10 відсотків за весь термін експлуатації. Гарантія поширюється до 50 років.
Вартість – 200 – 450грн. за м кв.
Tegola, Італія. Вельми популярний бренд. Застосовується разноразмерная базальтова посипання. Окремі види мають покриття з міді. Основа - з СБС модифікованого бітуму. Висока термостійкість матеріалу, можливість застосування в різних кліматичних зонах. Гарантія до 50 років.
Ціна – 100 – 150 грн. за м кв.


Компанія CertainTeed, США. Дуже великий виробник м'яких плиток, зі своїми технологічними секретами. Зокрема, застосовується модифікація асфальтобітумом, тришарова ламінація і т. д. Товщина шару черепиці на покрівлі може досягати 1 см. В загальному - бренд, якість, гарантії.
Ламінована двошаровий шінглз буде коштувати 350 – 600 грн. за м кв.Компанія BRAI, Італія. Це преміум-клас. Бітумна черепиця покрита мідною шаром товщиною близько 70 мкм. Така покрівля в Івано-франківську вважається однією з найбільш довговічних і надійних. На окремі види продукції дають гарантію на століття. Також компанія представляє колекції з покриттям з цинк-титану і алюмінієвих сплавів.
Ціна вже вражає – 650 – 950 грн. за м кв.Немає коментарів
Додати коментар