Монтаж покрівлі із профнастилу

Настав такий час, коли питання, де взяти матеріал для покрівлі, більше не актуальне. Сьогодні ринок покрівельних матеріалів надає безліч різноманітних матеріалів і клієнтові доводиться себе питати, а який з цих матеріалів використовувати на покрівлю?

Профнастил один із таких універсальних матеріалів, який можна застосовувати в різних областях будівництва та покрівля одна з таких областей.

Є стереотип, що профнастил не так гарно виглядає на даху, наприклад, як та ж сама металочерепиця або інше сучасне покриття, але це не так. Якщо вам доводилося бачити сучасний будинок з покрівлею з профнастилу, де все виконано грамотно та зі смаком, то ви не скажете, що така покрівля з профнастилу, чим поступається іншим покриттям.

Дах, покритий металопрофілем в Івано-франківську
Якщо Ви для себе зробили вибір на користь профнастилу на вашій даху, тоді давайте поговоримо про монтаж профнастилу на покрівлі.

Етапи монтажу профнастилу


Етап, з якого ви починаєте монтаж листів профілю, це коли готова кроквяна система вашого будинку. Вже на самому початку ви можете відчути переваги використання профнастилу в якості покрівельного покриття, ми говоримо про те, що крок обрешітки не повинен бути таким чітким, як скажімо при використанні металочерепиці в 35см. Адже у металочерепиці є строгий малюнок хвилі і під нього треба бити обрешітку.

В залежності від моделі профнастилу, обрешітка може коливатися в межах від 0,5 м до 1м. Чим вище сам профіль, тим більше можна робити відстань у решетуванні.

Другий момент, нахил покрівлі у профнастилу, у цього нахилу немає такого обмеження як у металочерепиці в 14% і він може бути мінімальним.


Покрівельне покриття профнастил може собі дозволити мінімальний кут нахилу покрівлі

Наступні моменти при монтажі, в особливості, які стосуються житлових приміщень, такі ж, як і у металочерепиці – це гідроізоляція і контробрешетка для створення вентильованого повітряного зазору.

Тепер про довжині листів профнастилу. Профнастил зручний тим, що ви можете замовити точну довжину листа з похибкою 0,5 см і накрити всю довжину ската. А немає поперечних стиків, значить, немає можливих небезпечних місць протікання покрівлі.

Розрахувавши точно листи профнастилу на всю покрівлю, ви уникнете необхідності підрізати листи. А як знаєте, наші будівельники не заморочуються, і підрізають профнастил болгаркою, а цього робити категорично не можна.

Якщо у вас все-таки виникла необхідність стикувати листи при великих розмірах ската, то не забувайте, що листи профнастилу потрібно укладати внапуск від 10 до 20см.

Кріплення профнастилу

Для монтажу листів профнастилу використовують самонарізний шуруп, які спеціально розроблені для цих цілей.


Саморізи виготовляються зі спеціальної високоміцної сталі, плюс до цього їх оцинковують і покривають головку полімером за класифікацією RAL. Важливим компонентом саморіза є ущільнювальна шайба з гуми EPDM. Цей елемент дуже важливий, так що закуповуйте тільки якісні саморізи відомих виробників. Інакше через місце кріплення саморіза буде потрапляти волога.

Саморіз вкручується в лист профнастилу в нижню хвилю. Саморізи монтуються з допомогою шуруповерта і входять в метал досить легко, головне, щоб акумулятор шуруповерта був добре заряджений.


Ось власне і всі основні моменти з монтажу профнастилу, в принципі монтаж профнастилу на покрівлі один з найпростіших по складності покрівельних покриттів. Вам вирішувати все робити самому або звертатися у будівельних фахівців. А ми в свою чергу пропонуємо Вам нашу консультацію по підбору матеріалу і запрошуємо Вас в офіс, в Івано-франківську, де Ви можете побачити все своїми очима.


    Немає коментарів
    Додати коментар