Паркан з профнастилу розрахунок вартості


Вибираємо вид паркану з профнастила в Івано-фарнківську

Паркан з профнастилу на сьогодні є лідером в огорожі територій і кожен з нас бачить такі паркани всюди. Поки у людини не виникне інтерес до такого спорудження, він сприймає його чисто візуально, так сказати в загальних рисах. Всі ми дивимося на паркани коричневі, зелені, червоні, сині і т. д. і сприймаємо їх, перш всього по головному елементупрофнастилу.У такому паркані профнастил звичайно головний елемент, але ж він є фасадом, за яким ховається сама конструкція огорожі і від виду цієї конструкції її простоти або складності і утворюється вартість усього паркану з профнастилу.

Внутрішню частину огорожі видно не завжди

Тільки ви як замовник знаєте, який вам потрібен паркан по висоті, кольором, надійності і зовнішньому вигляду і з цих вимог і буде складатися майбутня конструкція огорожі. Звичайно, у вас немає досвіду побудови парканів з профнастилу, тому ми пропонуємо вам скористатися нашим досвідом і розглянути часто вживані варіанти конструкцій огорож з профнастилу


За всіма трьома типами огорож видно, що матеріал, який використовується на паркан один і той же і відрізняється він тільки за розміром. Давайте розглянемо ці матеріали більш докладно.

Які матеріали використовують при будівництві паркану із профнастилу

Паркани з профнастилу в івано-франківську стали популярні завдяки своїй простоті при виборі необхідних матеріалів для спорудження паркану. Основний каркас забору зводиться з металевої профільної труби. Перегляньте наш розділ труби для забору, в ньому ви знайдете труби для побудови будь-яких видів парканів від самих невисоких огорож до неприступних по висоті споруд.

Металева профільна труба є конструктивом, можна сказати скелетом майбутньої огорожі, вона пов'язує всю конструкцію огорожі. Підбираючи необхідні по перерізу профільні труби, ви можете створювати будь-які види конструкцій.

У найпростіших парканах їх профнастилу використовується тільки профільна труба і сам профнастил. З труби встановлюються стовпи, які бетонуються і з'єднуються поперечками за допомогою зварювання і на цей каркас прикручують листи профнастилу, ось і готовий простий паркан з профнастилу.

В іншому вигляді паркану з профнастилу на стрічковому фундаменті в принципі використовують ту ж профільну трубу і профнастил, тільки конструкція ускладнюється фундаментом і як наслідок додатковими витратними матеріаламиопалубка, пісок, щебінь, цемент. Сама робота по заливці стрічкового фундаменту трудомісткий процес і влетить вам у копієчку.

Найдорожчий вид паркануце паркан зі стовпами з цегляної кладки. У ньому присутні всі ті ж матеріали, плюс цеглу та додаткові види робіт, але виглядає такий паркан масивно, дорого і підкреслює статус господарів.

У таких парканах вартість робіт може перевищити вартість матеріалів

Вартість матеріалів для забору із профнастилу

Як ви розумієте, вартість матеріалів буде залежати від вашого вибору виду огорожі. При спорудженні невисокого паркану (до 1,5 м), можна використовувати труби меншого перетину і відповідно за метр погонний вони коштують менше. У стандартних і високих парканах труба використовується більшого перерізу і коштує вона дорожче.

Відстань між стовпів по лінії паркану впливає на кількість стовпів, чим менше ця відстань, тим більше потрібно таких стовпів, а додатковий стовп це додаткові витрати. Тільки потрібно розуміти, що не можна економити за рахунок надійності конструкції огорожі і відстань між стовпів не може перевищувати 3 метри.

Уважно розгляньте ціни на труби на нашому сайті з урахуванням вашої майбутньої конструкції огорожі, і ви з легкістю зрозумієте, де можна заощадити.

З профнастилом майже така ж ситуація, як і з трубами, але трохи під іншим ракурсом. У виборі профнастилу на паркан на його вартість в першу чергу буде впливати параметри і якість матеріалу, з якого виготовляють профнастил, тобто рулону з оцинкованої сталі з полімерним покриттям.

За нинішньої конкуренції в торгівлі ціни на профнастил та труби у всіх приблизно однакові, так, що вартість свого паркану ви визначаєте самостійно і звичайно шукайте цю різницю «майже» однакових цінах.

Робимо розрахунок огорожі

Перейдемо від загальних понять до конкретики, візьмемо в руки калькулятор і прорахуємо найпростіший паркан з профнастилу.

Сама конструкція огорожі досить проста:

На стовпи квадратна труба 50х50х2
Поперечки прямокутна труба 30х20х2
Масив парканупрофнастил С-10
Припустимо, що у вас звичайний дачний ділянку, що межує з сусідами, де з однією з сторін паркан вже є, а з іншого, і по фасаду потрібно поставити недорогий паркан з профнастилу.

Лицьова частина ділянки 20м, а бічна 30м, в сумі нам потрібно закрити 50м огорожі. Беремо 50м і ділимо на 3, де 3це відстань між стовпами в результаті отримуємо 17 стовпчиків, все просто, але в реальній ситуації так не вийде.

Лицьова частина ділянки 20м і в ній обов'язково будуть ворота і хвіртка, а це значить, що стовпи під ворота і хвіртку не будуть перерізом 50х50х2, під стійку воріт і хвіртку підійде труба перерізом 80х80х2. Виходить, що на лицьову частину нам потрібно три стовпа 80х80х2 по (на сьогодні ціна за метр 55,7 грн) і п'ять стовпів 50х50х2 по (на сьогодні ціна за метр 33,3 грн).

Зверніть увагу, що довжина біля стовпів різна і . Невисокий паркан 1,5 м дозволяє використовувати стовп довжиною , але в стовпів на ворота і хвіртку заглиблення в землю необхідно зробити більше, тому стовп повинен бути довшим за .

З бічною частиною все простіше, 30м ділимо на 3відстань між стовпами і отримуємо 10 стовпів 50х50х2 за . У вас вийде заощадити один стовп, у разі якщо ваша лінія забору закінчується сусідським стовпом, і ви його використовуєте як кінцевий стовп конструкції огорожі.

Отже, підрахуємо наші стовпи:

3 стовпа 80х80х2 по всього за 55,7 грн., виходить 501,3 грн.

Якщо пощастить з сусідським стовпом, 14 стовпів 50х50х2 по всього 28м по 33,3 грн., виходить 932,4 грн.

Всього загальна вартість стовпів з воротами та хвірткою на 50м огорожі вам обійдеться в 1433,7 грн.

Перейдемо до поперечок на паркан, у підрахунку цієї труби все дуже просто. Загальна довжина огорожі 50м, дві поперечки, значить 50х2=100м. Труба профільна 30х20х2 використовувана в цій конструкції огорожі, випускається на заводі довжиною , тобто вам знадобиться 102м такої труби або 17шт за , при ціні за метр16,3 грн. вартість складе 1662,6 грн.

Тепер розрахуємо профнастил ПС-10 на 50м огорожі.

Профнастил розраховується по робочій ширині, хоч ви і платите за повну ширину, але при монтажі листів профнастилу його бічна частина в 5-7см йде на так званий замок.

Робоча ширина моделі ПС-101,1 м. Беремо 50м лінії паркану і ділимо на 1,1 м, отримуємо 45,45 тобто, щоб закрити 50м огорожі вам необхідно 46 повноцінних листів профнастилу.

При цих розрахунках, як завжди необхідно враховувати ворота і хвіртку. Якщо врахувати, що на ворота і хвіртку потрібно 5 аркушів, то вийде, що потрібно розрахувати 45м лінії паркану, а це 41 повноцінний лист, 41+5=46 все ті ж 46 листів.

Нам здається, що розрахунки вірні і при будь-яких розкладах при нашому варіанті 50м нам потрібно 46 листів профнастилу, але це не так. Наші розрахунки теоретичні, як в класі біля дошки, головне щоб відповідь зійшовся.

Часто теоретичні розрахунки розходяться з реальністю

Якщо ви намалюєте на папері ваш ділянку в 20м по фасаду і 30м по бічній частині і поділіть його по стовпчикам, ви побачите наступне.

У лицьовій частині у вас ворота і хвіртка, значить умовно з однієї сторони від воріт і хвіртки у вас , а з іншого . На одну з частин вам потрібно 6 повноцінних листів профнастилу, а на іншу 9 повноцінних листів. У вас залишаться частини цих листів після підрізування, але використовувати їх вдасться не завжди.

На бокову частину в 30м у вас піде 28 аркушів. Якщо ви складете 6 аркушів і 9 листів з двох сторін фасадної частини, плюс 5 аркушів воріт і хвіртки і 28 бічних листів, ваш результат 48 повноцінних листів на 50м огорожі. Виходить, що при монтажі на тих же 50м огорожі вам знадобиться на 2 аркуша більше.

Приводити точний розрахунок вартості профнастилу за метр квадратний немає сенсу, аж надто велика різниця по вартості за м2 при різній товщині металу, покриттів і країн виробників рулону. Головна цінність цієї інформації для вас як клієнтаце правильний розрахунок паркану з профнастилу і розуміння, яку кількість матеріалу вам необхідно.

Ми готові ще надати вам інформацію щодо розрахунку огорожі з металопрофілю, але стаття не гумова і про все не напишеш. Пропонуємо вам відвідати наш офіс, де при особистій зустрічі ми покажемо і розповімо все, що знаємо про паркани з профнастилу. Чекаємо вас.

Немає коментарів
Додати коментар