Металочерепиця або профнастил? Що обрати?

Питання, що краще металочерепиця або профнастил – аж ніяк не пусте. Обидва ці матеріали виробляються за схожими технологіями, що використовуються для покрівлі та мають досить близькими властивостями.

Саме тому дане питання і виникає, адже непідготовленому і недосвідченому в тонкощах покрівельного справи людині досить складно однозначно визначитись, який з цих матеріалів краще використовувати в тій чи іншій ситуації. що краще металочерепиця або профнастилИ щоб спробувати хоча б приблизно відповісти на питання металочерепиця або профнастил — що краще? – у даній статті ми максимально детально проаналізуємо обидва матеріали, їх переваги та недоліки, а також особливості монтажу.

А коли ви будете розташовувати максимально об'єктивної і всебічної інформацією, вибір між профнастилом і металочерепицею в якості покрівельного матеріалу не складе для вас праці.

Почнемо наш аналіз з більш дешевого, і тому – більш поширеного матеріалу. Отже, профнастил – що ж він собою являє?


ПОКРІВЕЛЬНИЙ ПРОФНАСТИЛ
Профнастил – це покрівельний матеріал, який виробляють з листа оцинкованої сталі шляхом холодного штампування. В якості основи для листа профнастилу використовують метал товщиною від 0,5 до 1,2 мм.

металлочерепица или профнастил что лучше

Марки профнастилу

Зверніть увагу!

Відмінність металочерепиці від профнастилу полягає в тому числі і в товщині металу основи.

Однак за рахунок полімерного покриття металочерепиці товщина самого матеріалу дещо більше ніж у профнастилу.

Також потрібно брати до уваги той факт, що профнастил, який проводиться з товстого (1 мм і більше) металу, практично ніколи не використовується для покрівлі.

У всякому разі – в приватному будівництві.

На металевій основі профнастильного листа штампувальна машина формує трапецієвидні ребра жорсткості, конфігурація і розмір яких залежить від марки профнастилу.

Ці ребра забезпечують профнастилу несучу здатність, а значить – багато в чому визначають сферу його застосування.

Розрізняють профнастил:

Стіновий (використовується для обшивки стін, створення незнімної опалубки, зведення огорож)
Покрівельний (використовується в якості покрівельного матеріалу)
Універсальний (завдяки оптимально підібраним конфігурації і розмірам ребер жорсткості може використовуватися як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні, тобто і як покрівельний, і як стіновий матеріал).
Крім товщини основи профнастил та металочерепиця відрізняються ще і захисним покриттям.

профнастил або металочерепиця що краще Оцинкований профнастил в Івано-франківську Про металочерепиці ми поговоримо у відповідному розділі, а що стосується профнастилу, то для забезпечення належного рівня захисту металевої основи від корозії його покривають:

Цинковим покриттям
Алюмоцинковим покриттям пасивує
Полімерним покриттям
Головна функція цих речовин – захист металевого профільованого листа від впливу атмосферної вологи, і як наслідок – корозії.

Крім вищевказаних покриттів на ринку представлений профнастил з покриттям комбінованого типу – наприклад, оцинкований профнастил з полімерним покриттям.

За своїми характеристиками такий профнастил наближається до металочерепиці, однак і вартість його значно вище, ніж в основної маси профнастильного листа.


ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ ПРОФНАСТИЛУ
У дискусії, що краще профнастил або металочерепиця, прихильники профнастилу наводять такі його переваги:

Високі експлуатаційні характеристики профнастилу: стійкість до атмосферної вологи та механічних впливів, стійкість до впливу ультрафіолету.
І дійсно, профнастил з полімерним покриттям практично не вигоряє на яскравому сонці. Так що в південних регіонах можна сміливо покривати завдання профнастилом, не побоюючись, що дах через кілька років знебарвиться.
Інше достоїнство профнастилу – простий монтаж. Тут вся справа в тому, що профнастил можна досить легко підібрати за розміром ската даху, а це значить, що при монтажі покрівельного матеріалу можна обійтися без вертикальних нахлестів.
Така покрівля виходить значно більш надійним з точки зору гідроізоляції. Крім того, монтаж великих листів сам по собі простіше – менше деталей потрібно вирівнювати.
А от зручність монтажу істотно страждає, адже довгі смуги профнастилу доводиться переміщати як мінімум удвох-утрьох.
що краще або металочерепиця профнастил
І ще одна перевага покрівельного профнастилу — невелика маса. Це стосується як зручності операцій з профнастилом, так і вимог до решетування. Так що якщо ви плануєте зводити дах з профнастилу, то на більш тонкої решетування зможете заощадити.

Ну, і головна перевага профнастилу — його вартість. Так що якщо ви обмежені в засобах, використовуйте профнастил – металочерепиця обійдеться вам значно дорожче.
Причому це стосується як основної покрівлі, так і додаткових елементів – коньков, вітрових і карнизних планок і т. д.
До недоліків профнастилу можна віднести в першу чергу, його значно гірші, чому металочерепиці, показники звукоізоляції, а також – не самий презентабельний зовнішній вигляд.

Що не кажи, а досить прямолінійні форми профнастилу не асоціюються з житловими будівлями.

Резюмуючи, можна сказати, що профнастил являє собою досить економічний покрівельний матеріал з досить непоганими експлуатаційними властивостями, однак поступається металочерепиці по звукоізоляції і зовнішнім виглядом.


МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЯ: ЕКСПЛУАТАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
Далі в нашій дискусії — профнастил або металочерепиця? – слід проаналізувати металочерепицю.

або металочерепиця профнастил
Металочерепиця

Як і було сказано вище, металочерепиця, як і профнастил, виготовляється з металевого листа.

Однак структура листа металочерепиці набагато складніше:

Поверх металевої основи наноситься шар оцинковки
Потім – алюмінієвий пасивуючий шар
Поверх алюмоцинковой пассивировки наноситься шар захисного полімеру – пластізола, поліестеру або (для деяких марок металочерепиці) композитного полімеру
Зверху полімерний шар покривається захисним лаком
Завдяки такій структурі металочерепиця володіє високими експлуатаційними характеристиками, які перевищують характеристики більшості морок профільного профнастилу.

Так, металочерепиця володіє більшою корозійною стійкістю, а також – завдяки багатошаровій структурі самого матеріалу – значно краще поглинає звук. Ось чому для житлових будинків краще робити дах з металочерепиці.

металочерепиця або профнастил
Покриття

Також можна зазначити, щоби при дотриманні правил монтажу покрівля з металочерепиці служить довше, ніж профнастильная покрівля – це також пов'язано з корозійною стійкістю цих покрівельних матеріалів.

Зверніть увагу! Корозійна стійкість металочерепиці зберігається тільки в тому випадку, якщо її полімерне покриття не пошкоджено.

Ось чому при порізці металочерепиці слід ретельно покривати лінії розрізу кузбасслаком або фарбою, а також укладати їх таким способом, щоб лінія розрізу була прихована під нахлестом.

Ну, і головний аргумент в тій ситуації, коли ви вибираєте — металочерепиця або профнастил – це дизайн.

відмінність металочерепиці від профнастилу
Дизайн покрівлі з металочерепиці

І тут металочерепиця є безперечним лідером, адже різноманітність профілів металочерепиці, представлених на ринку, дозволяє підібрати марку практично під будь стилістичне рішення.

А ось де металочерепиця програє профнастилу – так це при покритті плоских дахів.

Як правило, робити укладку металочерепиці можна на скатах не менше 12-14 градусів, а от нижньої межі для профнастилу, по суті, немає. Так що якщо вам потрібно покрити плоску покрівлю – вибір на користь профнастилу однозначна!

ТАК ЩО Ж ВИБРАТИ?
Як бачите, однозначної відповіді на питання про те, що краще – металочерепиця чи все таки профнастил? – не існує.

Як правило, для облаштування покрівлі житлових будинків використовують саме металочерепицю , проте в деяких випадках перевагу можна віддати профнастилу.

Однак, не варто забувати і про економічну складову, і якщо для вас дизайн покрівлі не настільки важливий, то ви сміливо можете робити вибір на користь більш дешевого – нехай і дещо поступається металочерепиці – профнастилу.

Але в будь-якому випадку, остаточний вибір у дискусії «профнастил або металочерепиця що краще?» залишається саме за вами.

Немає коментарів
Додати коментар