Металочерепиця чи бітумна черепиця?

Простій людині в будівельній справі дуже легко заплутатися в термінах і безлічі назв, супутніх правильного вибору металочерепиці. Еліт, Каскад, Монтеррей, пластизол, поліестр, пурал; фінська або шведська металочерепиця, а може бути київська?

Що краще металочерепиця або гнучка черепиця або бітумна? Що все це значить і як зробити правильний вибір?

Металочерепиця або гнучка черепиця


Облаштування покрівлі з металочерепиці — справа досить дороге і довготривале, і хочеться зробити цей вибір один раз і назавжди. На питання яка покрівля краще гнучка черепиця або металочерепиця? Неможливо дати однозначну і правильну відповідь.

Для того, щоб вибрати для себе оптимальну покрівлю, спочатку потрібно визначитися з основними функціями, які на неї покладені.


Будь-яка покрівля характеризується наступними параметрами:

склад;
вартість,
складність монтажу;
безшумність;
екологічність,
гарантійний термін служби.


Увага!

Дуже важливо вибрати покрівельний матеріал до установки кроквяної системи і до набивання риштування, т. к. товщина крокв повинна бути розрахована не тільки на снігове навантаження, але і на вагу самої покрівлі.

Крім того,для кожного типу покрівельного матеріалу решетування даху проводиться з певним кроком.


ВИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНИХ ПОНЯТЬ
На сьогоднішній день металочерепиця в Івано-Франківську є одним з найпопулярніших покрівельних матеріалів для скатних дахів. За кордоном застосовується в основному для покрівлі промислових будівель.

Ще недавно гнучка черепиця викликала безліч підозр у споживача з-за зовнішньої схожості з броньованим руберойдом. Хоча насправді, нічого спільного між собою не мають.

В основі руберойду лежить гниюча основа — картон, а основою бітумної черепиці є — стеклохолст. До того ж якість бітуму у них абсолютно різний. Отримуємо висновок: подібність між руберойдом і бітумною черепицею виключно зовнішнє.

Гнучка черепиця ідеально підходить для котеджного будівництва. Наприклад, у північній Америці питання м'яка черепиця або металочерепиця взагалі не стає, а близько 80% котеджних будинків мають покрівельне покриття – м'яка черепиця.ПОРІВНЯННЯ СКЛАДІВ МАТЕРІАЛІВ
Якщо необхідно розібратися який покрівельний матеріал вам потрібен: бітумна черепиця або металочерепиця необхідно визначити їх основні характеристики, до яких відноситься складу матеріалів.


СКЛАД ПРОФІЛЬНОГО ЛИСТА МЕТАЛОЧЕРЕПИЦІ
Основні складові профільного листа металочерепиці:

гибкая черепица или металлочерепица
Основні складові профільного листа металочерепиці


Розглянемо кожен шар покриття:

-Шар цинку запобігає корозії металу, а також є основою для пасивуючого шару. Грунтуючий шар служить підставою для нанесення полімерного покриття, яке захищає металочерепицю від впливу шкідливих факторів.Вид полімерного покриття визначає вартість металочерепиці.


Види полімерних покриттів:

-Поліестер.Підставою є глянсова поліефірна фарба.Товщина — 25 мкм. Переваги: хороша стійкість кольору, витримує будь-які кліматичні умови,найдорожче з усіх покриттів.
-Матовий поліестер. Підставою є поліефірна фарба з матовою поверхнею.Товщина — 35 мкм.
Переваги: хороша стійкість кольору, володіє механічною стійкістю, витримує будь-які кліматичні умови.
-Пурал. Основа поліуретан. Товщина 50 мкм. Переваги: хороша температурна стійкість, висока корозійна стійкість, хороша стійкість кольору.
Стійкість до механічних пошкоджень вище, ніж у поліестеру, але нижче, ніж у пластизола.
-Пластизол. Основа ПВХ (полівінілхлорид), тиснена поверхня. Товщина 200 мкм. Найбільш стійка до атмосферних впливів і механічних пошкоджень.
Рекомендується в жарких краях вибирати світлі відтінки, оскільки вони менше вигорають.
-ПВДФ. Підставою є полівінілдіфторид (80%) і акрил (20%) має глянсове покриття. Товщина 27 мкм. Довговічне покриття, стійке до механічних пошкоджень, не вицвітають, підходить для умов агресивних середовищ, наприклад, морське узбережжя.
Крім того ідеально для стін, володіє властивістю самовідмиваності.

Порівняння основних характеристик полімерних покриттів представлено в таблиці

металлочерепица или мягкая черепица
СКЛАД ЛИСТА БІТУМНОЇ ЧЕРЕПИЦІ


Основні складові профільного листа бітумної черепиці:

битумная черепица или металлочерепица

Розглянемо кожен шар покриття:

1. Основний шар -стеклохолст підвищеної міцності;
2. Покращений і модифікований бітум самого вищої якості;
3. Верхній зовнішній шар — базальтова посипання;
4. Морозостійка і самоклеючі бітумно-полімерне покриття;
5. Захисний шар — силіконова плівка.


Як видно з опису, склади металочерепиці і бітумної черепиці абсолютно різні. Найкращий варіант покриття для металочерепиці – це пурал. Важливо для запобігання корозії — це вміст цинку. Відповідно чим цинку більше, тим антикорозійний захист краще.

До складу бітуму профільного листа гнучкої черепиці входять особливі полімерні добавки, які підвищують довговічність і надійність м'якої покрівлі.


ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ ПРОФІЛЬНИХ ЛИСТІВ
Дані покрівельні матеріали різні за розміром профільного листа.

По довжині профільні листи металочерепиці можна виробляти стандартного розміру під замовлення. Перевагою готових профільних листів є -виготовлення і упаковка на заводі, вони завжди є в наявності. Випускаються довжиною 0,45 м, 1,2 м, 2,2 м, 3,6 м.

Також листи можна робити «під потрібний розмір», мінімальна довжина становить 0,5 м, максимальна до 6 метрів. Довжину листа можна підібрати залежно від дизайну даху. Крок нарізки листа дорівнює довжині хвилі черепиці.Листи випускаються товщиною 0,45 мм, 0,5 мм, 0,55 мм і 0,8 мм. Висота профілю листа 15 мм, 18 мм, 23 мм

М'яка покрівля — плоска, товщиною 3 мм, може мати різну геометричну форму. З м'якої черепиці можна створювати цікаві і красиві мозаїчні сюжети.


Обидва матеріали досить легкі. Маса гнучкої черепиці 5 кг на 1 квадратний метр покрівлі. Металочерепиця трохи важче, але не вимагає посилення кроквяної конструкції.

Для обох матеріалів можна вибрати багату колірну гаму. Металочерепиця та бітумна черепиця не втрачають з часом свій естетичний зовнішній вигляд: не вигорають на сонці.


ПОРІВНЯННЯ ВАРТОСТІ МАТЕРІАЛІВ. З ЯКОГО МАТЕРІАЛУ ДАХ ВИЙДЕ ДОРОЖЧЕ?
У виборі металочерепиця або м'яка черепиця не можна забувати про питання вартості. Застосування м'якої черепиці – це більш дорогий варіант покрівлі.

Причина подорожчання покрівлі: додаткове використання підкладкового шару євроруберойду і вологостійкої плити.


ОСОБЛИВОСТІ МОНТАЖУ
Монтаж металочерепиці і бітумної черепиці не займе багато часу і досить простий. Різниця в технології укладання: м'яка черепиця укладається на суцільні листи ОСП (орієнтовано-стружкова плита) або вологостійку фанеру, металочерепиця а на обрешітку.

Деякі види бітумної черепиці мають знизу додатковий самоклеючий шар, це значно прискорює їх укладання.

Увага!

Особливу увагу при монтажі покрівлі з м'якої черепиці необхідно звернути на виконання вентиляції.

У перші роки прорахунки і економія можуть залишитися непоміченими, але через певний період часу — можуть призвести до скорочення експлуатаційного терміну служби покрівлі.

Бітумна черепиця підійде для покрівлі будь-якої складності і самого хитромудрого дизайну даху.Після монтажу відходи матеріалів м'якої черепиці практично відсутні. А у металочерепиці відходи після монтажу можуть становити від 5% до 40% в залежності від довжини листа.

Перевагою обох матеріалів є можливість монтувати навіть на стару покрівлю. Металочерепиця, м'яка черепиця однаково зручні в ремонт і демонтаж, після чого профільні листи можна використовувати повторно.


ПОРІВНЯННЯ ШУМО - ЗВУКОІЗОЛЯЦІЙНИХ ПОКАЗНИКІВ
У потенційних покупців, які не можуть визначитися з вибором черепиця або бітумна черепиця можуть виникнути сумніви в користь металочерепиці з-за низьких показників шумо - і звукоізоляції. Під час дощу та сильного вітру дах з металочерепиці створює «ефект барабана».

Підвищують гучність покрівлі з металочерепиці наступні фактори:

недостатнє утеплення покрівлі;
занадто крутий кут нахилу даху;
неякісно виконана обрешітка;
профільні листи закріплені погано або недостатньою кількістю шурупів.


Не можна ці сумніви назвати безпідставними, але правильний монтаж дозволить значно зменшити гучність покрівлі. М'яка черепиця володіє хорошими шумо - і звукоізоляційними показниками. Бітумна черепиця– сама безшумна покрівля.


ПОРІВНЯННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Більш екологічною є металочерепиця. Під час нагрівання на сонці бітумна черепиця виділяє неприємний запах і випаровує канцерогени.


ПОРІВНЯННЯ НАДІЙНОСТІ Й МІЦНОСТІ
У металочерепиці є недолік – це схильність до корозії. Корозійна стійкість металочерепиці залежить від кількості містить цинку в профільних аркушах. Відповідно чим цинку більше – тим менша ймовірність виникнення корозії металу. Максимальний вміст цинку на квадратний метр – 275 гр.

Бітумна черепиця зовсім не схильна корозії. Однак були випадки коли не дуже якісну бітумну черепицю пробивав дзьоб птаха. Крім того, м'яка черепиця схильна до осипання кам'яної крихти.

Металочерепиця при грозі здатна накопичувати електричний заряд і встановлення громовідводу є обов'язковою. На поверхні м'якої черепиці електричні заряди не накопичуються.

Окремо варто відзначити, що бітумна черепиця відноситься до горючих матеріалів, однак сама покрівля не є розповсюджувачем полум'я, тобто якщо на дах впадуть іскри або петарди, вони не підпалять її. Зовнішній шар захищає покрівлю від вогню. При прямому впливі вогню м'яка черепиця почне плавитися, але не буде горіти.


ПОРІВНЯННЯ ТЕРМІНІВ СЛУЖБИ. ЩО СЛУЖИТЬ ДОВШЕ?
У металочерепиці гарантійний термін служби від виробника складає 10-15 років, а у м'якої черепиці20 років. На ділі експлуатаційний термін служби обох матеріалівдо 50 років.

Залишилося визначитися: металочерепиця або бітумна черепиця Івано-франківськ  що краще. Обидва покрівельних матеріал є однаково надійними і безпечними матеріалами з доступною ціною.

Немає коментарів
Додати коментар